DOSB 2. Kısım D-2008 Sk. No 7 Dilovası/ Kocaeli
tren

ISO

Anasayfa » ISO2007 yılından beri ISO 9001:2008, ISO 14001: 2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO 22716:2007 Kalite Yönetim Sistemleri belgeli ve düzenli olarak Sedex denetlemesinden geçen firmamız, Türkiye’de ve uluslararası kimya sektöründe önde gelen şirketlere sodyum silikat tedariğinde en kaliteli hizmeti sunma konusunda kendini ispatlamıştır. 

ISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi, müşteri beklentileri, ihtiyaçları ve mevzuat şartlarını karşılama yolu ile müşteri memnuniyetinin artırılmasını öngören dünyaca kabul görmüş bir kalite yönetimi sistemi biçimidir. Bu standart, üretimden hizmete kadar tüm sektörlerde uygulanabilir. Amaç; yönetim şeklini, üretimi ya da hizmetin kalitesini standart hale getirmek ve firma genelinde uygulamaya sokarak kalitenin her bölümde sürekli gelişmesini sağlamaktır.

ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi, ürünün üretim aşamasından müşteriye teslim edilmesine kadar geçen her adımda çevresel etkiler dikkate alınarak, üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan bir yönetim modelidir. ISO 14001, bir şirketin çevresel performansının yönetilmesi, kontrol edilmesi ve geliştirilmesi oluşumunu yani sürecini tanımlayan uluslararası bir standarttır. 

OHSAS18001: İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi konusundaki gereklilikleri belirleyen uluslararası bir standarttır. Bu standardın temeli, işyerinde çalışanların sağlığını ve güvenliğini etkileyebilecek uygulamaların risklerinin değerlendirilmesi, sistematik olarak kontrol altında tutulması ve performansının iyileştirilmesini sağlamaya dayanır.

ISO 22716: Kozmetik endüstrisi için İyi Üretim Uygulamaları (GMP) için bir kılavuzdur ve hammadde üreticilerinden bitmiş ürünlerin imalatına kadar kozmetik ürünlere ait farmasötik ürün tedarik zincirlerinin uygulamalarını temel alır. 

ISO’nun Yararları:

  • Müşteri ilişkilerine odaklanan kuruluştaki kalite imajı güçlenir; müşteri memnuniyeti, bağlılığı ve güveni artar.
  • Müşteri istek ve beklentilerini ön planda tutarak, daha iyi ürün tasarımı sağlar.
  • İyi tasarım ve planlama, işlem maliyetlerini azaltır.
  • Faaliyetlerin daha iyi planlanması, sorunların daha hızlı çözülmesi ile etkin bir yönetim sağlanmış olur.
  • Tüm sorunlar sistematik şekilde analiz edileceğinden, işletmede sürekli bir gelişme olur.
  • Her alanda sürekli iyileştirme ile kalifiye eleman oranı artar.
  • Sistematik ve yönetsel bir altyapı kurarak kurumsallaşma yolunda bir adım daha ileriye gidilir.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: